• מאמרים
 • דיני אינטרנט והייטק
 • דיוור חודשי
 • החלטות, פסקי דין וחקיקה
 • על פטנטים, מלאכים וטרולים
 • @title@

  ניוזלטר פברואר 2012

  בקרו באתר

  נעמי אסיא ושות'
  משרד עורכי דין, עורכי פטנטים ונוטריונים

  טל.: 03-6444808

  office@computer-law.co.il

   

  Naomi Assia & Co.
  Law Offices, Patent Attorneys and Notaries

  Tel: 972-3-6444808

  office@computer-law.co.il

   

  התחזית - מעונן

  מחשוב הענן הוא הדבר החם הבא, ואיתו מגיעות הסוגיות המשפטיות שהוא מעורר.  מסוגיות אבטחה, דרך הגנת הפרטיות ועד לפיראטיות בתוכנה, מחשוב הענן מהווה לא רק אתגר טכנולוגי, אלא גם אתגר   לא פשוט למשפטנים העוסקים בתחום. בחודש ינואר 2012 העבירה עורכת הדין נעמי אסיא Webinar בנושא מחשוב הענן, שאת תקצירה ואת המצגת שלה תוכלו למצוא כאן

  חוק האנג'לים כבר כאן

  כחלק מחוק המדיניות הכלכלית לשנים 2011 ו-2012 (תיקוני חקיקה) התשע"א-2011, נקבעה, בין היתר, שורה של הקלות מס בתחום המחקר והפיתוח. אחת ההקלות החשובות ידועה בכינוי "חוק האנג'לים", והיא מאפשרת להכיר בהשקעת יחידים בחברות מחקר ופיתוח כהוצאה מוכרת לצרכי מס. לפני כשלושה חודשים פרסמה רשות המסים בישראל את חוזר מס הכנסה מספר 12/2011 ובו הכללים והעקרונות להפעלת "חוק האנג'לים". על מנת להנות מהוראות החוק על המשקיעים והחברה להערך מראש ולתכנן את צעדיהם כבר בשלב המשא והמתן להשקעה וניסוח ההסכם. לקריאת חוזר מס הכנסה במלואו, לחצו כאן.

  הכרה בתוכנה כפטנט - בקרוב בישראל

  עד לאחרונה היה מקובל כי בעלי זכויות יוצרים בתוכנה המבקשים לקבל בה הכרה כפטנט רשום צריכים לשים פעמייהם אל מעבר לים ולנסות לרשום את התוכנה שלהם כפטנט שם.

  רשם הפטנטים פירסם לאחרונה טיוטה להערות הציבור להנחיה בדבר פרשנות סעיף 3 לחוק הפטנטים. הנחיה זו מאפשרת, למעשה, רישום בישראל של סוגים מסויימים של תוכנות מחשב כפטנט. לקריאת הנספח לחוזר, לחץ כאן

  פסיקה דיני עבודה אנטי פיראטיות בתוכנה
  בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו, קיבל את תביעתה של יצרנית השעונים סאב כרונו והוציא צו מניעה קבוע כנגד חברת פולו פרסום. בית המשפט מצא כי פולו עוולה בעוולה של גניבת עין ואף חייב אותה בפיצוי בסך 100,000 ש"ח ובהוצאות משפט. 

  תזכורת לכל המעבידים: לפי הוראות צו ההרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק ("פנסיה חובה") החל מינואר 2012 עודכנו שיעורי ההפרשות לפנסיה. לחצו כאן לקבלת השיעורים המעודכנים.

  המגזין "אנשים ומחשבים" פרסם כתבה לפיה מימדי הפרות הקניין הרוחני בישראל ירדו במהלך השנה הקודמת, בין היתר, הודות לפעילות ארגון ה-BSA, המיוצג בישראל על ידי משרד עורכי הדין נעמי אסיא ושות'.
  קרא עוד   קרא עוד
ניוזלטר
ניוזלטר

accessibility